Home

Biography

Photos

Music

Music

Contact

Newspapers

Send an email

 

01 Dec 2014

هیئت امنای ارجمند  آثار استاد فروزانفر                                                    

با سپاس از مهر همگی شما که من را شایسته گزینش جشنواره باشکوه و ارزشمند استاد بدیع الزمان فروزانفر دانسته اید ، براستی از ژرفای دلم آرزوی بودن  حتا دمی در میان این نام آوران و فرزانگان  مرز و بوم خود را دارم  تا با یاد و خاطره آن همواره بر خود ببالم . اما از بخت بد در این هنگام  برادر بزرگم  دکتر کیوان یغمایی نزدیک به یک ماه است که در بیمارستان بستری شده و بی تابی این اندوه و هم چنین پرستاری و نگاهبانی و ... از کیوان که بر عهده من و خانواده  می باشد ،  سدی میان من با  هم نشینی با چنین آفریننده های ورجاوندی بوجود آورده است . بر این پایه و با تکیه بر گرفتاری من در این هنگام از همه دست اندرکاران و میهمانان ارجمند که من را نامزد همنشینی با چنین بزرگان فرزانه ای دانسته اند با افسوس و دریغی ژرف پوزش می خواهم . نیک می دانم که بدون من نیز این جشنواره گرانمایه با همت همه میهمانان فرزانه بمانند گذشته ورجاوند خواهد ماند.

با سپاس
کوروش یغمایی

 

این متن به هیئت امنای آثار استاد فروزانفر ارسال میگردد

                     

                        

                     

14 Nov 2014

گفت و گوی ماهنامه تجربه با کوروش یغمایی در گالری شماره 7 در بخش روزنامه ها قرار داده شد .

دریافت فایل مصاحبه

 

30 Oct 2014

بخشی از متن خانم سما بابایی در شماره 32 ماهنامه " تجربه " در پیوند با گفتگو با کوروش یغمایی ...

گفتگوی تفصیلی این شماره از " تجربه " را با کورش یغمایی بخوانید ؛ آنجا که از ممنوع الکاری اش به عنوان آواری فرهنگی و غیر فرهنگی یاد می کند که بر سرش ریخته است و بهتی که او پس از این همه سال با آن روبه روست . او به عنوان نماینده موسیقی راک خاور میانه انتخاب شده است ؛ بعد از سال ها ممنوع الکاری. شاید اگر می توانست کار کند ، می توانست افتخار دیگری برای سرزمینش کسب کند . شاید می شد حالا در فهرست بهترین های موسیقی ما ، اسم های بیشتری باشد . آثار بیشتری ...

 

29 Oct 2014

خانم مرجان صائبی 
ماهنامه " تجربه " 
شماره 32 - مهر 93

ایستاده ای ! قامت طبیعت اگرچه زمستان است. شاید به نام گُل یخ تو را بخوانند که بیشتری. شاید درخشش آب برسنگ ها و اصلا قامت سرو ... این ها مهم نیست . همیشه چیزی نو الگوی طبیعت است و این بار او رُخدادیست با تعریفی نو از ایستادگی در فصلی سرد . حالا پس از سال ها و جدا از تمام اتفاقات افتاده ، در تمامیت آنچه می گوید یک چیز تغییر نکرده ؛ تاکید بر صداقتی مُستتر میان نُت ها و کلمات . شاید برخی از مطالبی که در این گفتگوی طولانی طرح شده ، پیش تر به عنوان حقایقی تاریخی مورد بحث و نظر قرار گرفته باشد ولی این گفتگو با کسی صورت گرفته که در شکل گیری، شروع و ادامه این موسیقی در بطن آن زندگی کرده است . کوروش یغمایی نه تنها موزیسینِ شناخته شده و خواننده و آهنگساز ترانه ماندگارِ «گل یخ»، بلکه دریچه ای برای دیدن نسیانی است که در این سال ها بر او و دیگرانی رفته که یا زنده نیستند یا مهاجرت کرده و اجازه مصاحبه در نشریات داخلی را ندارند . انگار که غزلِ ماه و پلنگ ِ حسین منزوی ، وقتی که با صدای کوروش یغمایی در فضا می پیچد ، حدیث رفته بر این نسل است ؛ «من و تو آن دو خطیـم آری، موازیــانِ به ناچاری»
 

 

29 Oct 2014

مصاحبه خانم مرجان صائبی با استاد کوروش یغمایی 
ماهنامه وزین " تجربه " 
شماره 32 - مهر 93

اطلاعات تکمیلی در روزهای آتی  ...

 

14 Oct 2014

کوروش یغمایی درگالری (نمایشگاه هنری)Oriel Sycharth Gallery بریتانیا

نمایشگاه Oriel Sycharth Gallery در بریتانیا (کشور ولز) بخش مهمی از نمایشگاه امسال خود را  در پیوند با نخبگان هنری جهان به موزیک وتصاویری ازکوروش یغمایی اختصاص داده است .
آقای روری مک کارتنی ، هنرمند و برگزار کننده نمایشگاه ، پس از تهیه وشنیدن آلبوم بازگشت از لبه پرتگاه که انگیزه آشنایی او با آثارکورش بود وسپس بررسی آثار هنری ایشان ، همچنین ممنوع الکار بودن وی در سالهای پس از انقلاب و ادامه فعالیت هنری با وجود تمام مشکلات ودشواری ها در این 36 سال ، در سال 2013 طی تماس با آقای ایوتن آلاپات در امریکا  درخواست داشتند در صورتیکه کوروش یغمایی اجازه دهند از آثار و عکسهای ایشان در نمایشگاهی که در سال 2014 برگزار می شود استفاده نمایند . مک کارتنی بارها و با اشتیاق فراوان (در درازای یک سال) از طریق آلاپات پیگیر موضوع بوده ولی بدلیل اینکه آلاپات ارتباط مستقیمی با کوروش نداشته و تا آن زمان کارها با واسطه انجام می شده امکان پیگیری از سوی او هم وجود نداشته است . تا اینکه اولین ایمیل از سوی کوروش یغمایی به  ایوتن الاپات ارسال و سپس اجازه صادر می شود .
روری مک کارتنی بعد ازیک سال تلاش و پی گیری جدی برای گرفتن اجازه و شرکت  کورش در نمایشگاه خرسند شده و سپاسگزاری بسیار می نماید . ایوتن آلاپات نیز از این رخداد هنری خوشحال و از آن با افتخار یاد میکند .
.هدف نمایشگاه مذکور پژوهش در 2 موضوع چاپ و نشر و سانسور در کشورهای گوناگون جهان  می باشد که به هنرمندانی برجسته (موزیک- نقاشی- پیکر تراشی- نویسنده گی و...) از سالهای دور تا به امروز می پردازد که نامهای نخبگان هنری جهان چون- فرانسیسکو گویا ، کاراواجو ، رودچنکو ، پاتریک کاریو و ... درکارنامه هنری آن به چشم میخورد که نشان از اعتبار جهانی این گالری دارد . آثار ارائه شده در این نمایشگاه فقط جنبه نمایش هنری و معرفی این هنرمندان به جهانیان  را دارد و به هیچ عنوان تجاری نیست. آقای مک کارتنی کوروش یغمایی را در مبارزه با سانسور شخصیتی(یونیک) منحصر به فرد و یگانه میشناسد. براین پایه ارزش وجایگاه کوروش یغمایی  در این گالری به میزانی است که چهره کوروش برای لوگو و تیتر اصلی خبر نمایشگاه انتخاب شده است .

 نمایشگاه از تاریخ 30 سپتامبر تا 17 نوامبر در گالری اوریل سیکارس در ولز بریتانیا دایر می باشد . 

                               

 

12 Oct 2014

سفر خانم پائولین کازوبون به ایران بدلیل انجام امور مرتبط با اخذ ویزا و همچنین کارهای شخصی ایشان حدود 2 ماه دیگر صورت می گیرد . 
 

08 Sep 2014

هماهنگ با قرار پیشین و بر پایه آخرین ایمیل رسیده ، بانو پائولین کازوبون (کارگردان و مستند ساز برجسته فرانسوی ، روزنامه نگار هنری و پژوهشگر در زمینه تاریخچه موزیک ملل) از سوی تلویزیون +Canal فرانسه حدود 12 اکتبر برای تهیه یک مستند 52 دقیقه ای از استاد کوروش یغمایی به ایران سفر می کنند .
شایان ذکر است ایشان هم اکنون در حال انجام مقدمات سفر از جمله تهیه ویزا و سایر موارد مرتبط می باشند .

 

14 Jun 2014

در این ویدئو (( دنیل ادیر - Daniel Adair )) از برترین درامرهای جهان و درامر گروه معتبر راک (( نیکل بک - NICKEL BACK )) در حال اجرای درامز یکی از ترانه های آلبوم ملک جمشید دیده می شود . این ویدئو در صفحه رسمی دنیل در یوتوب منتشر شده است .
قرار بر این بود که درامز کلیه ترانه های ملک جمشید توسط ایشان نواخته شود که بنا به دلایلی این مهم صورت نگرفت . 
با توجه اینکه آقای ادیر به استاد کوروش یغمایی علاقه ی خاصی دارند و همیشه برای اجرا در آلبوم های ایشان ابراز تمایل کرده اند ، امید است در آلبوم های بعدی از حضور وی استفاده نماییم . 

مشاهده ویدئو

 

20 May 2014

نظر سه کارشناس برجسته جهانی در خصوص کوروش یغمایی :

آقای Eothen Alapatt (مدیر و مالک آمریکائی کمپانی موزیک Now Again Records ، مشاور و پژوهشگر برجسته کمپانی موزیک Stones Throw) : کوروش نابغه موزیک شرق ، آغازگر موزیک راک در خاورمیانه و پدرخوانده موزیک راک ایران است .

خانم Pauline Cazaubon (کارگردان و مستند ساز برجسته فرانسوی ، روزنامه نگار هنری در زمینه تاریخچه موزیک) : موزیک کوروش عمیقاً مرا تکان داد ، ترانه های یک آفریننده افسانه ای مرا به پرواز درآورد ، گریستم و به رویا رفتم ...

آقای Emile Haynie (تهیه کننده معتبر آمریکایی در زمینه موزیک) : من عاشق این مرد هستم . او بعضی از زیباترین آهنگ هایی را که من تا کنون شنیده ام ساخته است ...

 

13 May 2014

آشنایی آقای ایوتن با کوروش از تهیه آلبوم FORGE YOUR OWN CHAINS در سال 2009 آغاز میشود. در این آلبوم که در جهان منتشرشد کوروش در میان 15 موسیقی دان برتر راک از کشورهای گوناگون قرار می گیرد و درجایگاه نابغه موزیک شرق معرفی می شود. سپس برپایه شناخت موزیک کوروش آلبوم Back From the Brink  با مدیریت آقای ایوتن آلاپات در جهان منتشر می شود که تهیه آن 2 سال به طول می انجامد. این آلبوم انگیزه شناخت بسیار گسترده تری ازموزیک  کوروش در جهان شد. از جمله انتشار مقاله ، خبر ومصاحبه در نشریات معتبرجهانی و تخصصی موزیک مانند  بیلبورد ، رولینگ استون ، لوس آنجلس تایمز ، ساندی تایمز ، ایندیپندنت و ... همچنین دعوت در جشنواره های معتبر جهانی مانند ترانس موزیکال و ردبوول و نیزآشنایی تهیه کنندگان و کارگردانان حرفه ای جهان مانند پائولین کازوبون  .
با اینکه از آشنایی ایوتن با کوروش نزدیک به شش سال می گذرد اما تا کنون پیوند مستقیم و یا رو در رو نداشته اند و همواره ایمیل های آنها با واسطه انجام  می گرفته و این اولین باری است که ایوتن و کوروش مستقیما با یکدیگر با ایمیل گفتگو کرده اند . اکنون بخشی ازاین گفتگو و همچنین اولین گفتگوی کوروش و پائولین را برایتان به نمایش می گذاریم.

 بخشی از ایمیل پائولین

کوروش عزیز ، از پاسخ تو بسیار سپاسگزارم . من براستی خوشحالم و افتخار دارم که تو این پروژه مستند را پذیرفتی ، همانطور که این مستند برای من معنی بسیار خاصی دارد .
زمانی که گلچین موزیک تو (
Back From the Brink) اینجا منتشر شد من با کشف آن عاشق موزیک تو شدم
عمیقاً مرا تکان داد ، ترانه های یک آفریننده افسانه ای مرا به پرواز درآورد ، گریستم و به رویا رفتم

 بخشی از پاسخ کوروش به پائولین

من امیدوارم  نشان و سفیر موزیک راستینی از سرزمینم در جهان باشم ...

 بخشی ایمیل ایوتن به کوروش

شگفتا ، یک ایمیل از کوروش ! من براستی اقرار می کنم هرگز فکر نمی کردم چنین روزی برسد ، براستی این یک امتیاز ویژه است .
دیروز بعد از ظهر من در یک مزرعه با تهیه کننده موزیک آقای Emile Haynie بودم ، جایی که آخرین کار جدیدش در لوس آنجلس را رکورد می کند . امیل موزیک های ویژه ای را تهیه کرده است ، یکی از آنها از خانم Lana Del Rey که موزیک بسیار جالب و سودازده ای دارد و یکی دیگر Kanye West  رپر معروف است . به هر حال من آلبوم Back From the Brink  را به اونشان دادم ، وقتی که امیل آن را دید گفت : اوه ، من این آلبوم را دارم و LP آن را خریده ام . من عاشق این مرد هستم .  او بعضی از زیباترین آهنگ هایی را که من تا کنون شنیده ام ساخته است ...

 

12 May 2014

در آغاز لازم می دانم به این نکته اشاره کنم که  عنوان "رخداد شگفت انگیز" ، عبارتی است بر گرفته از گفته های آقای ایوتن آلاپات در خصوص این موضوع که در پیام کوتاه خود دو بار به این عبارت تاکید داشته اند ....

بهزاد صادقی

 رخداد شگفت انگیز

 آقای ایوتن آلاپات مدیر و مالک کمپانی موزیک Now Again Records ، مشاور و پژوهشگر برجسته کمپانی موزیک Stones Throw درباره چگونگی این گزینش می گوید : این اتفاق بسیار حیرت آوری است که کارگردانی بنام در جهان هنر از کشور فرانسه که با بزرگترین آرتیست های جهان در ارتباط است چنین بهت زده و عاشقانه از موزیک کوروش یغمایی ستایش می کند و می خواهد هر چه زودتر او را ببیند و درباره ی  این هنرمند ایرانی فیلم بسازد .
بانو پائولین کازوبون (Pauline Cazaubon) کارگردان و مستند ساز برجسته جهانی شبکه تلویزیونی +Canal  فرانسه (Channel Plus) است که با دیگر کانالهای مهم جهانی نیز سالهاست همکاری دارد . بویژه روزنامه نگاری هنری است که در زمینه تاریخچه موزیک و همچنین بررسی و تحقیق در موزیک کشورهای گوناگون در جهان مستند های درخشانی را در شبکه های جهانی به نمایش گزارده است.
ایشان با داشتن چنین شناسنامه درخشان هنری در جهان از چند سال پیش با شنیدن موزیک کوروش شیفته و دلباخته کارهای او شد و پس از جستجوی فراوان و پشت سر نهادن میانجی های بسیار بالاخره از سوی ایوتن آلاپات توانست ردپایی از کوروش بیابد.
پائولین در مورد موزیک کوروش  یغمایی می گوید: (من با موزیک کوروش سفر کردم ، به پرواز درآمدم و باید بگویم که به طور عمیقی مرا تکان داد.)
بر همین پایه پیشنهاد داده است که یک مستند
52 دقیقه ای درباره زندگی و آثار هنری کوروش تهیه کند . در این رابطه با یکی از تهیه کنندگان بنام و برجسته Canal+ که خود یکی ازطرفداران موزیک کوروش می باشد مذاکره کرده و به توافق رسیده است. پائولین در آغاز برای گفتگو با کوروش سفری به ایران خواهد داشت و مقدمات تهیه فیلم و چگونگی گزینش لوکیشن ها را مطرح خواهد کرد. سپس در سفری دیگر که به ایران می آید تهیه فیلم و همراهی با کوروش در مسیر زندگی روزمره وی در برنامه ی کاری اوست .

منتظر شنیدن خبرهای جدید در این خصوص باشید ...

**********************************

 

قسمتی از ایمیل های پائولین و ایوتن

Hello Eothen,

As Ludivine told you I'm a french journalist and documentarist. I have directed reports and portrayals for Canal+ for many years and I know manage my own projects for different channels and publications here. I fell in love with Kourosh's music a few years ago, he made me fly, travel, he deeply moved me. I red a lot of things about his life, his art and I would adore to let him tell his own story in a long documentary that I would direct. It would be a "no comment" documentary, a kind of "blank page" that he could himself fulfil, telling his own and long story, with and through music.

It would be a 52 minutes documentary. I already met a producer for TV here who was interested in Kourosh's story and that loves his music. I would have loved to first go in Iran in the coming months to meet and interview him for a first contact, and then come back another time in 2014 or 2015 and be able to stay a few days with him, by his side, going where he wants, filming the places that mean to him, maybe meeting his friends, his artistic friends etc.

Hoping to read you back soon,

 Pauline

 
**********************************

I think you know Canal+ - one of the best production houses in film and TV in the world.
Ludivine, of course, is our French publicist, who made all of the wonderful things happen for that album in France.
Pauline comes with Ludivine's recommendation, and I think that this could be a marvelous thing. I would ask you to consider, speak to Kourosh, and let me know what you think.
A 52 minute story telling Kourosh's life produced by someone who gets it in one of the greatest artistic countries in the world would be a marvel to see…
My best regards to you and your family,

Eothen


**********************************
برگردان متن ایمیل ها : آقای علیرضا دلاور

 

9 May 2014

رخداد شگفت انگیز

چند سالی است که استاد کوروش یغمایی در گستره ی موزیک جهانی پذیرفته شده است و بیشتر نشریات و کانون های هنری موزیک جهانی او را به نام ، بخوبی می شناسند . اما در این هنگام گزینشی شگفت انگیز در زمینه شناخت دوباره موزیک کوروش رخ داده است که به راستی می توان گفت در زمینه موزیک مدرن ایران بی سابقه و بی نظیر بوده است .
تا چند روز آینده این رخداد شگفت انگیز را به اطلاع همگان خواهم رساند ...

بهزاد صادقی

 

25 Jan 2014


خانم زهره صادقی، مدیر ادبی تیم یغمایی موزیک ، پایان نامه ی کارشناسی ارشد خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی با نام " بررسی وضعیت ظاهری شخصیت ها در آثار سوررئالیست صادق هدایت " به من تقدیم کرده اند که از ایشان سپاسگزارم .

کوروش یغمایی

 

25 Dec 2013


بر
پایه اینکه از آغاز راه اندازی پیج تعداد بسیاری از هنرجویان درخواست آموزش گیتار را از من داشته اند و این در حالی است که من سالهاست به هیچ روی فرصت پذیرش هنرجو را ندارم ، می توانم کامیل را که به باور من استادی بسیار تکنیکی در آموزش گیتار الکتریک در سبک راک می باشد به هنرجویان مشتاق (در تعداد بسیار محدود) معرفی کنم .
شماره تلفن همراه کامیل یغمایی : 09121721291

کوروش یغمایی


 

03 Nov 2013

در برنامه شب گذشته (11 آبان 92) اتاق خبر تلویزیون منوتو 1 در قسمت بررسی روزنامه های ایران ، خبر انتشار نامه استاد کوروش یغمایی در روزنامه قانون بیان شد . ضمن سپاسگزاری باید نکته ای را بازگو کنم که امیدوارم این شبکه نسبت به اصلاح و اعلام آن اقدام نماید .
استاد در نامه خود در خصوص ممنوع الکاری مثالی را آورده اند بدین شرح :
" در مجازات ممنوع الکاری (منهای چند استثنا آنهم در میزان بسیار محدود) قید زمان وجود ندارد و در عمل مانند این است که با اتومبیلی متهم بدون جرم را به میان کویری ببری و در آنجا به کویر بسپاری اش و به آبادی برگردی تا درآن برهوت آن بیچاره در تنهایی مطلق ذره ذره بخار شود "
که این مثال در برنامه مذکور بصورت اشتباه بیان شد .

بهزاد صادقی 12 آبان 92

دانلود ویدئوی برنامه
 

23 Oct 2013

نامه ای پیرامون موزیک پاپ توسط استاد کوروش یفمایی نگاشته شده است که می توانید آن را در صفحه ی ویژه موزیک پاپ مشاهده نمائید .

برای پاسخ به پرسش های مطرح شده به صفحه رسمی کوروش یغمایی در فیس بوک مراجعه فرمائید
www.facebook.com/kourosh.yaghmaei.official
 

18 Oct 2013

با نظر استاد کوروش یغمایی صفحه ی ویژه ای با نام " پیک ِ تو " در سایت راه اندازی گردید که به بازخوانی های شما مهربانان از آثار استاد و حتی آثار خودتان اختصاص دارد . آثار خود را به ایمیل آدرس های سایت ارسال نمائید تا پس از تائید استاد در این صفحه قرار داده شود .
بهزاد صادقی
 
 

26 Sep 2013

گشودن و مدیریت پیج من از آغاز تاکنون بر عهده ی کاوه بوده است .
بدیهی است کاوه با گرفتاری های فراوانی که دارد وقت کافی برای رسیدگی و پاسخگویی ندارد . بر این پایه ، کاوه مدیریت این پیج را از امروز (92/7/4) به من سپرد و من هم با کمک و یاری آقای بهزاد صادقی (مدیر سایتم) امیدواریم اداره این پیج را تا انجا که مقدور است برای پاسخگویی به شما دوستان مهربان به شکل شایسته ای انجام دهیم .
با سپاس فراوان از زحمات کاوه ...

کوروش یغمایی 92/7/4

آدرس صفحه ی رسمی کوروش یغمایی در فیس بوک
www.facebook.com/kourosh.yaghmaei.official
 

22 Sep 2013

آکوردهای ترانه ی " زاده مهر " که توسط استاد کوروش یغمایی تهیه شده است در این پست قرار داده می شود .
تمامی دوستانی که تمایل به اجرای این قطعه دارند می توانند از این آکوردها استفاده نمایند . همانطور که استاد قبلاً اشاره کرده بودند ، تمامی اجراهای این ترانه توسط هر گروه ، شخص و هر سنی که برای ما ارسال گردد در سایت قرار داده خواهد .

این نوید به همه عزیزان داده می شود که از میان اجراهای ارسالی ، دو اجرا توسط استاد انتخاب و هدیه ای به رسم یاد بود به ایشان تقدیم می شود . هدیه در نظر گرفته شده آلبوم اورجینال Back From The Brink از برترین البوم های جهان در سال 2011 می باشد . آلبوم مذکور شامل بهترین اثار استاد کوروش یغمایی بین سالهای 1973 تا 1979 (تا سال 1357) در 2 CD بوده که در پی انتشار آن کوروش یغمایی و این آلبوم مورد تحسین و استقبال گسترده ی نشریات و سایت های معتبر جهان قرار گرفتند .

 

دانلود آکوردهای ترانه ی " زاده مهر "

 

 

20 Sep 2013

دوستان مهربانم ، در مسترینگ ترانه زاده مهر متوجه وجود دو مشکل شدم ، مشکل هم اکنون برطرف شده و می توانید دوباره آنرا از صفحه ویژه ترانه زاده مهر دریافت کنید .

کوروش یغمایی 92/6/29
 

20 Sep 2013

تا چند روز دیگر ، آکوردهای ترانه زاده ی مهر در سایت قرار خواهد گرفت . تمامی اجراها از هر گروه ، شخص و هر  سنی در صفحه ویژه این آهنگ برای دانلود قرار داده می شود .
 

19 Sep 2013

گرافیک زیبای صفحه ویژه ترانه " زاده مهر "  اثر آقای سعید صادقی است که از ایشان سپاسگزارم .

کوروش یغمایی  92/6/28

18 Sep 2013

به یاد فریدون مشیری که گرچه امروز در میان ما نیست اما نام درخشانش در سرزمینی که به آن عشق می ورزید ، جاودانه خواهد ماند.

آهنگ « زاده مهر » را ده - دوازده سال پیش هنگامی که شعر آنرا خود او به من داد ، ساختم. اکنون با ساختن اورتوری نو برروی آن که حدود یک ماه تقریباً شبانه روز بر روی آن کار کردم، آماده است تا به شما هم میهنانم هدیه کنم ...
 

ورود به صفحه ویژه ترانه زاده مهر

 

09 Sep 2013

دوشنبه ی گذشته (11 شهریور) تعطیل عمومی بود ، من هم به شدت مشغول کار بر روی اورتور آهنگ زاده ی مهر بودم که دکتر شاهرخ دبیری ، دوست عزیزم ، به دیدارم آمد . در میان گپ و گفت ، کار را هم ادامه می دادم که شاهرخ بدون آگاهی من طبق معمول چند عکس هم گرفت . دو تا از عکس ها را برای شما به نمایش می گذارم که هم سپاسگزاری باشد از شاهرخ و هم شما بدانید که برای قولی که دادم تقریباً شبانه روز در حال آماده کردن اورتور و پیوند آن با خود آهنگ می باشم .

کوروش یغمایی 92/6/18

              

 

01 Sep 2013

در یک فروشگاه معتبر موسیقی در کشور فرانسه در شهر پاریس ، صفحه ی آلبوم Back From The Brink در بخش پرفروش های این فروشگاه قرار دارد و مورد استقبال علاقه مندان به موسیقی در این شهر قرار گرفته است . این خبر و عکس مربوط به آن توسط آقای مازیار رزاقی تهیه شده است که از سوی آقای سینا رجایی برای سایت ارسال گردید . با سپاس از ایشان .

 

15 Aug 2013

یکی از ترانه هایم که آن را بسیار دوست دارم و شوربختانه تبلیغات و پخش آن به درستی انجام نگرفت را از سوی سایت برای همه ی ایرانیان (تا حدود 25 روز دیگر) با تغییراتی در خود آهنگ بویژه ساخت اورتور تازه ، دوباره پخش می کنم . با امید و آرزوی اینکه همه ی ایرانیان که توان اجرای آن را دارند ، نه برای یک بار ، بلکه همواره و برای همیشه آن را به شیوه ی دسته جمعی اجرا کنند .

توضیح اینکه : این ترانه از نظر صدا برداری نابسامانی هایی دارد که پیوند با شرایط و امکانات دوران تولید آن (حدود 15 سال پیش) دارد . شعر بسیار زیبای این ترانه که نماد میهن دوستی و افتخارات ملی ما می باشد را استاد ارجمند و دوست گرامی ام زنده یاد فریدون مشیری سروده اند و آهنگ ، آرایش سازها و گیتار آن را خود نواخته ام .

با آرزوی روزهای بهتر

کوروش یغمایی 92/5/24

 

14 Aug 2013

ترانه سراب تو (شب یلدا) توسط آقای رامین جوع عطا بازخوانی شده است که می توانید آن را از لینک زیر دریافت کنید .

نام ترانه : سراب تو (شب یلدا)

آهنگ : کوروش یغمایی

خواننده : رامین جوع عطا

تنظیم مجدد ، میکس و مسترینگ  : رافی شهبازیان

دانلود بازخوانی سراب تو (شب یلدا) - رامین جوع عطا

 

08 Aug 2013

در سایت معتبر ویکی پدیا صفحه ای توسط هواداران با نام کوروش یغمایی ایجاد شده است که می توانید از لینک زیر وارد صفحه ی ذکر شده شوید .

ویکی پدیا - کوروش یغمایی

 

07 Aug 2013

در سال 2011 و پس از انتشار آلبوم Back From the Brink که در پی آن کوروش یغمایی و این آلبوم مورد تحسین و استقبال گسترده ی نشریات و سایت های جهان قرار گرفتند ، سایت و مجله ی معتبر رولینک استون Rolling Stone، نشریه رسمی گروه رولینگ استون ، نیز یکی از این موارد بود . در گالری شماره 6 مقاله ی چاپ شده در این نشریه جهت اطلاع شما عزیزان قرار دارد که در اینجا لینک مقاله ی منتشر شده در سایت نیز قرار داده می شود .

لینک مقاله ی منتشر شده در سایت رولینگ استون

 

06 Aug 2013

کلیه هنر دوستانی که علاقه به بازخوانی ترانه گل یخ را دارند می تواند از این آکوردها استفاده نمایند .

دانلود آکوردهای گل یخ

 

03 Aug 2013

بازخوانی گل یخ بصورت ریمیکس با خوانندگی آقای روحان و آرایش سازهای آقای پایدار پایور انجام شده که می توانید ار لینک زیر دانلود کنید .

دانلود ریمیکس گل یخ

لازم است به نکته ی مهمی اشاره کنم و آن اینکه نه تنها در این بازخوانی بلکه در تمامی بازخوانی هایی که از گل یخ شنیدم ، آکوردها به شیوه درست اجرا نشده است و همچنین بیت

تو اتاقم دارم از تنهایی آتیش می گیرم       عشق شکوفه توی این زمونه کرده

بدین شیوه خوانده می شود

تو اتاقم دارم از تنهایی آتیش می گیرم          ای شکوفه توی این زمونه کرده

از این جهت در چند روز آینده آکوردهای گل یخ و همچنین یک بازخوانی صحیح تر را در سایت قرار خواهم داد تا هنردوستانی که علاقه به بازخوانی این قطعه دارند ، با اجرای درست آکوردها و دقت به شعر ، اقدام به این کار نمایند .

کوروش یغمایی
 

31 Jul 2013

با توجه به جابجائی بوجود آمده در مدیریت سایت ، از این پس این اطمینان به شما عزیزان داده می شود که به کلیه ی ایمیل ها پاسخ داده خواهد شد .
با ایمیل آدرس
info@kourosh-yaghmaei.com می توانید بصورت مستقیم با من درتماس باشید .

کوروش یغمایی

 

30 Jul 2013

مقاله ای که در نشریه دانشجوئی دانشگاه آزاد واحد شاهرود به قلم آقایان ایزد امیر عبداللهیان و احمدرضا طاهری محمودی در سال 86 به چاپ رسیده بود ، در گالری شماره 7 در بخش روزنامه ها قرار گرفت . با تشکر از ایشان و پوزش از تاخیر پیش آمده در خصوص قرار گرفتن این مقاله در سایت .

 

28 Jul 2013

fاجرای اینسترومنتال (بدون آواز) گل یخ توسط آقای صهبا امینی کیا

گل یخ ، با آرایش سازهای صهبا امینی کیا به همراه امید اسدی ، Liana Brube ، Stephanie Bibbo و Michelle Kwon در یک کنسرت بصورت اینسترومنتال اجرا شد . برای دریافت و تماشای ویدئوی این اجرا به لینک زیر مراجعه نمائید .

دریافت ویدئو

صهبا امینی کیا آهنگساز و پیانیست و متولد تهران است . وی در کنسرواتوار سن بترزبورگ روسیه تحت بورس ایوانویچ تیشینکو تحصیل کرده است . در آثار او تاثیر موسیقی جز و تلفیق و ترکیب ملودی های سنتی ایران و معاصر روسیه دیده می شود . او هم اکنون در آمریکا زندگی می کند .

 

23 Jul 2013

fبا سپاس بیکران از استاد کوروش یغمایی که افتخار مدیریت سایت رسمی خود را به من واگذار نموده اند ، از زحمات دوست عزیزم آقای سینا رجائی کمال تشکر را دارم .

بهزاد صادقی 1392/5/1

 


23
Jul 20
13

جابجایی در مدیریت سایت کوروش یغمایی

مدیریت سایت کوروش یغمایی در کلیه موارد ، آماده سازی و نگهداری آن ، از آغاز تا کنون (92/5/1) بر عهده ی آقای محمد (سینا) رجائی بوده است . اکنون که ایشان بر پایه فشردگی کارهای شخصی خود متاسفانه نمی توانند به اندازه ی کافی به امور این سایت رسیدگی کنند ، ناگزیر با رضایت کامل ایشان از این تاریخ به بعد (92/5/1) مدیریت سایت بر عهده ی آقای بهزاد صادقی (مدیریت سایت دوستداران خانواده یغمایی) نهاده می شود .
با سپاس و قدردانی از کوشش های بی دریغ آقای رجائی و همچنین خوش آمد و موفقیت برای آقای بهزاد صادقی
.

کوروش یغمایی 1392/5/1

 


9 Mar 20
13

ترانه "نوروز" پیشکش کورش یغمایی به همه ی ایرانیان و فارسی زبانان جهان

کورش یغمایی: یک رای ناگهانی وخیال انگیز که دو ماه پیش در مورد کاندید شدن ترانه نوروز برای هدیه نوروزی به مردم نجیب و مهربان ایران ، درزیبا کنار شمال به سر من زد و همچنین ماجراهای پی درپی و نابسامانی های بدون پیش بینی که دراین ده سال برای آلبوم ملک جمشید اتفاق افتاد ، مرا به یاد دشواریهای هفت خوان رستم انداخت.

 این نامی ترین پهلوان حماسی و ملی ما ایرانیان با لقب تهمتن ( دارنده تن نیرومن) انداخت. باتوجه به این نکته جالب که درخوان چهارم ، رستم در نقش یک نوازنده و خواننده ظاهر می شود وباترانه خود جادوگر پیر را فرامی خواند ، این انگیزه ای شد برای من که این سرگذشت ده ساله رادر هفت خوان (وادی – خانه ) گونه گون برایتان بنویسم ، چون می دانم خواندن و آگاهی ازاین هفت خوان لازم و پند آموزاست .

 متن کامل یادداشت کورش یغمایی.

صفحه ی ویژه ی داونلود ترانه ی نوروز
 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هر گونه انتشار مطلب، تصاویر یا هر اطلاعاتی دیگر از این سایت
منوط به اجازه کتبی و یا ذکر نام و مشخصات کامل سایت است.

 

© 2005-2013 Kourosh Yaghmaei. All rights reserved.
Designed by M.Rajaee  livedesign.ir